zakup kociątka

Kocięta w naszej hodowli opuszczają dom w wieku minimum 16 tygodni, nigdy nie wcześniej. Są zaszczepione, odrobaczone i zaczipowane, a w przypadku kociąt na kolanka - wykastrowane. Posiadają rodowód wydany przez Federację Felis Polonia /FPL/ - należącą do FIFe oraz książeczkę zdrowia. Na życzenie nabywcy, kociak może mieć wystawiony paszport /koszt paszportu ponosi nabywca/.

Kocięta nakolankowe /czyli nie przeznaczone do dalszej hodowli - rozmnażania/ zostaną poddane kastracji i warunek ten nie podlega żadnym negocjacjom. Zabieg kastracji nie wpływa negatywnie na rozwój i stan zdrowia kociaka. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, w dziale ARTYKUŁY znajdziesz tekst "Kastracja / sterylizacja" - zapraszam serdecznie do lektury.

Kocięta hodowlan/czyli przeznaczone do dalszej hodowli - rozmnażania/ powierzamy jedynie w ręce osób posiadających zarejestrowaną w legalnie działającym klubie felinologicznym hodowlę oraz przydomek hodowlany, a przede wszystkim posiadających wiedzą w zakresie hodowli kotów oraz co najważniejsze - doświadczenie w odchowywaniu kociąt rasowych. W praktyce oznacza to, że kocię do hodowli jestem w stanie powierzyć wyłącznie w ręce innego hodowcy. Istnieje możliwość sprzedaży małego peterbalda do hodowli w Polsce.

Nasze peterbaldy to koty niewychodzące swobodnie poza dom, zatem preferujemy, by w nowym domu było podobnie. Nie wyklucza to oczywiście możliwości przebywania kota np. w wolierze czy na zabezpieczonym odpowiednią siatką balkonie lub parapecie okna, co doskonale chroni przed wieloma nieszczęśliwymi wypadkami.

Sprzedajemy kocięta wyłącznie do domów odpowiedzialnych i świadomych swoich obowiązków wobec zwierząt. Zależy nam, by nasze kociaki były traktowane jak członkowie rodziny, a nie nowoczesny, niecodzienny wystrój mieszkania. Preferujemy sprzedaż do domów, gdzie mieszka już kot, choć bierzemy pod uwagę również o domy, gdzie peterbald jest pierwszym i jedynym kotem w domu. Zachęcamy również gorąco do wzięcia pod rozwagę zakupu dwóch kociąt tej samej rasy - bezdyskusyjnie jest to najlepszy sposób na wychowanie i posiadanie peterbaldów.

Po dokonaniu rezerwacji, przyszły nabywca otrzymuje od nas e-maila ze szczegółami dot. tego co należy przygotować dla kociaka na start w nowym domu, listę używanych przez nas karm, rodzaj żwirku, info o legowiskach, kuwetach, zabawkach, drapaku. Ważne jest, by na samym początku przygotować dla kota dokładnie taki sam rodzaj karmy i żwirku jakich używamy w hodowli, bo kociak jest do tego przyzwyczajony. W czasie oczekiwania na kociaka od nas, proponujemy zapoznać się w internecie z infomacjami dot. wprowadzenia kociaka do nowego, np. izolacja z socjalizacją /jeśli w domu jest inny zwierzak/. W razie chęci rozmowy na ten temat - prosimy o taki sygnał, a wszystko wyjaśnimy.

Z każdym nabywcą zawieramy umowę kupna - sprzedaży. Ponadto nowy właściciel otrzymuje od nas wszystkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji, żywienia, opieki nad małym peterbaldem, a w każdym momencie służymy radami dot. tak małych, jak i dorosłych kotów.

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, ani w 100% przewidzieć jakie owłosienie będzie miał w przyszłości peterbald. To dość osobnicza sprawa, zmienna pod wpływem wielu czynników, możemy pewne kwestie jedynie przewidywać, obserwując nasze kolejne mioty oraz wygląd ich rodziców oraz analizując poszczególne rodowody.

Cena peterbalda na kolanka/ po kastracji to 3000 zł - 6000 zł, w zależności od kociaka i rodzaju jego włosa, czasem też innych cech wyglądu czy pochodzenia.
Ceny kociąt do hodowli sa ustalanie indywidualnie.

Odbiór kociaka odbywa się w naszej hodowli, w Myślenicach k. Krakowa. Jest również możliwość skorzystania z usług pet-kuriera, który dowiezie kociaka bezpośrednio do domu, w razie zainteresowania proszę pytać o tę opcję.

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny wszystkie osoby, które są zainteresowane zakupem naszych kociąt. Szczegóły w zakładce KONTAKT. Nie odpowiadamy na lakoniczne, niepodpisane sms z pytaniem o cenę lub dostępność kociąt. Szanujemy potencjalnych nabywców naszych kociąt i o to samo prosimy my. Zakup kota to poważna decyzja na wiele lat życia, preferujemy więc rozmowę, a nie lakoniczne wiadomości, które nie mówią wiele o pytającym, ani też nie pozwalają nam w pełni opowiedzieć o danym kocie.

Facebook